ENERJİİLAN.COM İLE ULUSAL ENERJİ GİRİŞİMİ SAĞLANACAK

Webyasoft büyük bir proje ile tekrar gündeme geldi. Enerjiilan.com adresini yayına alan kuruluş Türkiye’de ki tarıma elverişli olmayan arazileri enerji yatırım firmalarına kullandırmak istiyor. Webyasoft büyük bir proje ile tekrar gündeme geldi. Enerjiilan.com adresini yayına alan kuruluş Türkiye’de ki tarıma elverişli olmayan arazileri enerji yatırım firmalarına kullandırmak istiyor. Webyasoft büyük bir proje ile tekrar gündeme geldi. Enerjiilan.com adresini yayına alan kuruluş Türkiye’de ki tarıma elverişli olmayan arazileri enerji yatırım firmalarına kullandırmak istiyor.

34.000 köy muhtarı 500 belediye başkanı ve Türkiye’de ki tüm enerji yatırım firmalarına bilgilendirme mektubu gönderen WEBYASOF Türkiye’de ki tarıma elverişli olmayan araziler için kayda değer bir proje başlattı. Proje yatırım yapacak enerji firmalarını ilgilendiriyor. Güneş verimliliği konusunda ilgili araziyi bulamayan firmalara kolaylık ve avantajlar sağlıyor. Peki nedir sağlanan kolaylık ?

Enerji yatırım firmaları enerjiilan.com adresine girerek diledikleri bölge de istedikleri güneş değerlerini sisteme girerek arama yapabiliyor. Böylelikle firmalar hangi araziye ne kadar güneş düşüyor ne kadar değerde güneş enerjisi üretebileceğini yatırım yapmadan önce verilen arama raporlarıyla öğrenebilecekler.

Vatandaşlara da büyük kolaylık sağlıyor
Vatandaşlar tarıma elverişli olmayan arazilerini sisteme eklediklerinde firmaların aradığı kriterlerde bir güneş verimliliği varsa firmalara anlık gönderilen bilgilendirme mesajları ve e-maillerle arazinin kiralanması yahut firmalarca satın alınması sağlanıyor.

ORTAKLIKLARDA DA ARACILIK YAPIYOR
Vatandaşın girdiği arazilerin bilgilerine dayalı güncelleştirilen güneş raporları vesilesiyle firmalar hangi araziden ne kadar güneş verimliliği elde edeceklerini öğrenmiş ve bilmiş oluyorlar. Aynı bilgi arazi sahiplerine de verilmekte böylelikle vatandaşlar arazilerini karalatmak ve satmak dışında firmalarla ortaklık masasına da oturma şansı elde ediyorlar.

Webyasoft’un kurucusu ve enerji ilan platformunun kurgucusu Yalçın AKARSLAN ” Biz ülke geneline hizmet sunan bir sistem geliştirdik. Bu sistem sayesinde firmalar ilanları ararken en çok güneş alan yerleri görüntüleye biliyorlar. Yatırım yapmadan önce elde edecekleri kazançtan haberdar oluyor. Dahası tarıma elverişli olmayan ve atık durumda olan bir çok arazimiz Güneş ve rüzgar enerji tesisleriyle hayat bulacak . Buda ülkemizin ulusal yenilenebilir enerji üretimi ve kazanımına büyük fayda ve kazanç sağlayacaktır. ” dedi.

AKARSLAN konuşmasının devamında ” SOLARGİS güneş değerlerini görüntüleme sistemini verilerini alıp sistemimizle birleştirdik buda ülkemizde profesyonel bir yatırım yapma ve kazanç elde etme olanağı sunuyor. ENERGYDECLARE markasıyla ingilizce yayın yapacak olan bir web siteside ayrıca yayına aldık.Buda diğer ülkelerde güçlü bir tanıtım yaparsak insanlığın yararlanacağı bir marka değer ortaya koyar. Bugün biz enerji yatırımları konusunda bu girişimciliği yapmasaydık yarın öbür gün tıpkı sosyal medya ,arama motoru ve video paylaşım siteleri gibi yabancı yatırımcılar markalarını bizlere kullandıracak belkide milyonlarca liralık kazanç elde edecekleri bir ulusal kaybımıza neden olacaklardı. Neden energydeclare.com enerji ilanında bir dünya markası olmasın ki? önemli olan ulusal anlamda enerjiilan.com a sahip çıkmamız ve yapacağımız işlerle artık profesyonellik ortaya koyabilmektir. Zira oluşturduğumuz sistem sadece ilan yayınlamıyor aynı zamanda yatırımcı yatırım yapmadan önce ne kadar güneş enerjisi elde edeceğini ve ne kadar para kazanacağının fizibilitesini ortaya koymaktadır. Buda yatırımcı olmak isteyen ve yatırımcı olarak halı hazırda enerji piyasasın da yer alan kişi ve kişilere büyük imkanlar sağlıyor. ” dedi.

Güneş Enerjisi üretenle üretemeyen arazilerin fiyat değeri değişecek
Proje Kurucusu Yalçın AKARSLAN ” Arazilerin nitelikleri belirlenirken genel olarak Topoğrafya Faktörü ile kazanımın ve geri dönüşümün zor olduğu arazileri düşünün bunlar genel itibarda tarım için tercihte zayıf arazilerdir ve tarıma elverişli olabilmesi için maddi büyük külfetleri vardır ve atık durumdadırlar. Nitelikleri yüzeysel olarak sulu ve sulu olmayan şeklinde ikiye ayrılırken aynı zamanda coğrafi faktör ve iklimsel faktörler gibi yine bir çok araziyi niteliğine rağmen tarımdan koparan bir çok faktör mevcut ancak bizim oluşturduğumuz sistem bugün dünyada kullanılan güneş enerjisinin ulusal anlamda ülkemizde de gelişmesi ve kullandırılması için büyük imkanlar sağlıyor. Batılı devletler bu faktörleri gözünün de bulundurmayarak teknolojik gelişimin zafer sarhoşluğuyla bir çok tarım arazilerini adeta hezimete uğratırken ve şuan geri dönüşümün çarelerini ararken biz daha büyük bir teknolojik ve aklı selim tekliflerle vatandaşımızın hizmete bir sistem açıyoruz. Niteliği zayıf atık durumda olan ve tarıma elverişli olmayan arazilerimizi yasal mevzuatın da ödevlerini göz önünde bulundurarak verim ve kazanç sağlayan bir olanak haline getirdik. Çünkü vatandaş arazisini sisteme eklediğinde ne kadar gelir elde edileceğini biliyor belki de arazisini satmak ve kiralamaya vermek isteyen bir çok vatandaş ilan ekledikten sonra ilana verilecek güneş değer raporu ile yatırımcı beklemeyecek ve kendisi yatırımcı olacak bunu bilemeyiz ama Türkiye’de geniş katılım ve eylem selleşme sağlayacak bir sistem olduğu açık. Hem teknolojiyi kullanacağız ,hem ne kadar kazanacağımızı öğreneceğiz hemde değer raporları sayesinde vatandaş dolandırılmadan aldatılmadan kıymetli bir arazinin sahibiyse bilgilendirilmiş olacak. Buda rutin anlamda atık pozisyonda olan bir çok taşınmazı kıymetli ve değerli bir hale getirecektir. ” Dedi

Güneş Enerjisi üretenle üretemeyen arazilerin fiyat değeri değişecek
Proje Kurucusu Yalçın AKARSLAN ” Arazilerin nitelikleri belirlenirken genel olarak Topoğrafya Faktörü ile kazanımın ve geri dönüşümün zor olduğu arazileri düşünün bunlar genel itibarda tarım için tercihte zayıf arazilerdir ve tarıma elverişli olabilmesi için maddi büyük külfetleri vardır ve atık durumdadırlar. Nitelikleri yüzeysel olarak sulu ve sulu olmayan şeklinde ikiye ayrılırken aynı zamanda coğrafi faktör ve iklimsel faktörler gibi yine bir çok araziyi niteliğine rağmen tarımdan koparan bir çok faktör mevcut ancak bizim oluşturduğumuz sistem bugün dünyada kullanılan güneş enerjisinin ulusal anlamda ülkemizde de gelişmesi ve kullandırılması için büyük imkanlar sağlıyor. Batılı devletler bu faktörleri gözünün de bulundurmayarak teknolojik gelişimin zafer sarhoşluğuyla bir çok tarım arazilerini adeta hezimete uğratırken ve şuan geri dönüşümün çarelerini ararken biz daha büyük bir teknolojik ve aklı selim tekliflerle vatandaşımızın hizmete bir sistem açıyoruz. Niteliği zayıf atık durumda olan ve tarıma elverişli olmayan arazilerimizi yasal mevzuatın da ödevlerini göz önünde bulundurarak verim ve kazanç sağlayan bir olanak haline getirdik. Çünkü vatandaş arazisini sisteme eklediğinde ne kadar gelir elde edileceğini biliyor belki de arazisini satmak ve kiralamaya vermek isteyen bir çok vatandaş ilan ekledikten sonra ilana verilecek güneş değer raporu ile yatırımcı beklemeyecek ve kendisi yatırımcı olacak bunu bilemeyiz ama Türkiye’de geniş katılım ve eylem selleşme sağlayacak bir sistem olduğu açık. Hem teknolojiyi kullanacağız ,hem ne kadar kazanacağımızı öğreneceğiz hemde değer raporları sayesinde vatandaş dolandırılmadan aldatılmadan kıymetli bir arazinin sahibiyse bilgilendirilmiş olacak. Buda rutin anlamda atık pozisyonda olan bir çok taşınmazı kıymetli ve değerli bir hale getirecektir. ” Dedi.

ÇOK YAKINDA
TÜRKİYE
HİZMETİNDE


Güneş enerjisi konusunda gelecek vadeden sistemin yayına girmesine ramak kala gelen teklifler ve ilgilerin yoğunluğundan bahseden AKARSLAN ” Bizim amacımız mevzuat ve yönetmenliklere uygun bir hizmet kazanımı elde etmek. Dünyanın kazandığı güneş enerji üretimini ülkemizde de tanıtmak ve geliştirmek. Yatırımcı firma değiliz ve güneş enerji üretiminde kullanılan sanayi ürünlerini pazarlayan bir firmada değiliz tek biz yatırımcı ile arazisi sahibini bir araya getiren kiralamalar ve satın almalara aracılık eden ve bazende ortaklıklar sağlayan bir kuruluşuz. Bunun için çok çalıştık çünkü batı devletlerin yaşadığı arazi çıkmazlarının ülkemizde amatörce gelişmesini istemiyoruz. Ayrıca yatırımcılarımızın ölü yatırımda yapmalarını istemiyoruz. Sistemimiz aynı zamanda yatırımcı olmak isteyeni de piyasada hazır yatırımcıyı da korumakta. Hedef 2020 yılını en az 1.000.000 ilanla taçlandırmak ve ulusumuza hizmet anlamında daha güzel sistemler geliştirmektir. Sadece güneş değil aynı zaman da bizler rüzgar ve diğer enerji elde etme sistemleri karşısında da sistemler geliştirmekteyiz. Ulusumuzun amatör enerji yatırımlarını engellemek ve tarıma elverişli olmayan arazilerin kullanılmasını sağlayarak tarım alanlarını korumak gibi misyonlar yükledik kendimize. Böylelikle yatırım vermede ve almada ulusal bir başarı elde etmiş olacağız. Şimdiden tüm kullanıcılarına iyi kazançlar diliyorum ” dedi.

Ulusal değer ve kazanım sağlayan WEBYASOFT ailesine Medyaulus olarak başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir