Ana Sayfa SİYASİ 11.12.2019 352 Görüntüleme

İŞÇİ VAKIASI GÜNDEMDEN SİLİNMEK Mİ İSTENİYOR ?

Sayın Abdurrahman TOPRAK Belediye başkanı İbrahim Yusuf TURANLI’NIN bir belediye personeline “Köpeğimiz de geçse önünde ayağa kalkacaksınız ” dediğini iddia etmişti. Gazetemizin genel müdürü konuyu basına taşıyıp personeli neden saklıyorsunuz sorusunu sormuştu.

Sosyal medyada da Abdurrahman TOPRAK ile yorumlar aracılığıyla polemik yaşayan Genel Müdürümüz Yalçın AKARSLAN personel kimdi sorusuna , eski belediye başkanı Abdurrahman TOPRAK ” o personel gelip anlattığında Halil Geyik başkanda yanımızdaydı ” şeklinde cevap vermiş personelin adını ancak savcılıkta açıklarım demişti.

Kahta Belediyesinden işçi vakıasına yalanlama gelirken Abdurrahman TOPRAK’DA savcılık uzak değil beni mahkemeye verin mahkemede açıklarım ifadelerini kullandı. Genel müdürümüz Yalçın AKARSLAN her iki siyasi taraftan da kamuoyu adına açıklama beklediğini köşesine taşıdı. Ancak her iki tarafta bir birini fetoculukla suçluyor.

FETOCULUK SUÇLAMASIYLA İŞÇİ VAKIASI UNUTTURULMAK MI İSTENİYOR ?

Eski belediye binası ile ilgili Abdurrahman TOPRAK İbrahim Yusuf TURANLI’NIN fetoculara kiraya verdiğini ve neden feto olayları baş gösterdiğinde geri almadın sorusuyla yüklenirken,Turanlı cephesinden de fake bir hesapta belgeler paylaşılıp Abdurrahman TOPRAK’IN kendi döneminde belediye taşınmazlarını 2007 tarihinde toplam 4000.TL tutarında bir değerle Feto terör örgütünün eğitim kurumlarına sattığını iddia etti. Bir Encümen meclisi bir tahsis formu paylaşan fake hesabın paylaşımlarında Hügem Dershanesinin yerinin Abdurrahman TOPRAK tarafından satıldığını iddia etti. Ancak paylaşılan belgeler gazetemizce incelendiğinde Hügem’in yerinin bulunduğu 287 ada 13.parselle ilgili paylaşılan belgeler içinde bir bilgi olmadığı dikkat çekerken ,komşu parsellerde satışlar yapıldığı kaydedildi. Hügem’in yeri olsun olmasın bahsi edilen tutar çok düşük değerlerde olması kamu vicdanı açısından rahatsızlık vericidir. Abdurrahman TOPRAK ‘IN encümenlerinden yalanlama geldi. Hem parsel bilgileri tutmamakta hemde Hügem’in yeri zaten şahsi mülkiyettir denildi.

Kamuoyu adına her iki siyasi tarafı da hakarete uğrayan personelin adını yahut vakıayı açıklamaları konusunda açıklamaya davet ediyoruz. Feto adli ve yargısal bir konudur. Gazete olarak feto söylemlerinde hiç kimsenin açıklamasını delil olmadan doğru bulmuyor ve suçlamıyoruz. Varsa feto olayı yargıya başvurulmalıdır. Ancak Medyaulus Gazetesi olarak Kahta’mızın emekçilerini temsil eden Kahta belediye personelinin varsa yaşadığı hakaret açıklama bekliyoruz. Yoksa da kamuoyundan ve Beleidye başkanınından özür dilenmesini talep ediyoruz.

Konuyu kamuoyuna arz ederiz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil