Ana Sayfa YAZARLAR 9.12.2019 719 Görüntüleme

KİM O PERSONEL ?

Sevgili okurlarım uzun süredir yerel siyaset ile ilgili yazılar yazmıyorum. Ancak bu hafta ilginç hadiseler yine bizi buldu ve bizlerde yayın kanallarımıza taşımak zorunda kaldık

Hadise o ki Abdurrahman TOPRAK bir iddiada bulundu. İddiasında Yusuf TURANLI beyefendinin bir personeline ” Ulan köpeğimiz de geçse önünde ayağa kalkacaksınız ” dediğini iddia etti. Serüven buradan başladı. Bizlerde Eski bir belediye başkanı olduğu itibari ile yayınladık Belediye kaynakları olayı yalanladı ve iftira dedi. Doğrusu okuyucularımızın çoğunun sosyal medyada ki 10.000 takipçisi olan Sondakika Kahta Haberleri sayfamızdan olsun Medyaulus Sayfamızdan olsun direk e-maillerimize olsun konunun yalan ifade olduğuna dönük mesajlar aldık.Bizlerde haklı olarak Abdurrahman beye konu ile ilgili açıklamasını genişletmesini ve belediyede hakarete uğrayan personelin adının açıklanmasını istedik ama Sayın başkan bunu yapmak yerine adeta bizler kendisini iftiracı lanse etmişiz gibi imalarda bulundu ve personelin adını vermeyeceğini ifade etti.

Belediye kaynakları TOPRAK yönetimi döneminde personellerden birinin daha büyük bir hakarete uğradığını ifade ediyor. Şahsen ben hukuk ve yasaların siyasette başvurulması durumunda kimin yalan söylediği kimin kimi haksız itham ettiği anlaşılacağı kanısındayım

Abdurrahman TOPRAK beyefendi ısrarla diyor ki Mahkemeye verin kardeşim savcılık uzak değil diyor. Mahkemeye verin ki gelip mahkeme de personelin adını söyleyeyim. Muhterem doğru söylüyor aslında bence de Belediye mahkemeye vermelidir. Konu ile ilgili belediye bir açıklama yapacak elbet yapmakta zorunda zaten çünkü olay yabana atılacak bir olay değil. Ben İbrahim Yusuf TURANLI ‘ YI 13-14 yıldır tanıyorum. Ve kıymetli bir abimdir diyebilirim. Şahsen ben kendisine zamanında ara,ara yersiz ara,ara haklı ve sert eleştirilerde bulundum zerre kadar kaba ve çirkin bir söz duymadım onun ağzından. Bu anlamda şahsen sayın Toprak’ın ithamda bulunduğu bu sözlerin Yusuf Başkan’ın ağzından çıktığına inanmıyorum.

Sayın TOPRAK’IN açıklamalarına göre personel zaten istifa etmiş adının saklanmasının anlamı yok ki ! Turanlı ailesi mafya değil şimdiye kadar bu kadar da adam öldürdüler denildiğini de duymadım. personelin adını verin konuşalım,teyit etsin ve memleketçe sahip çıkalım diyorum.

Diyelim ki çıkmış olsun ve siz ispat ettiniz o zaman bilinsin ki ben İbrahim Yusuf TURANLININ vefatı haricinde şahsının hiç bir haberini yapmam. Toplantısına,meclisine ve muhabbetine katılmam daha sı mekanıma gelse dahi önünde ayağa kalkmam. Çünkü bu ifadeler ağalık söylemidir ve ben siyasetten destek verip seçilmesi için hala kırgın olduğum insanlar dururken birininde Ağalık yapmasına göz yummam .

Dediğim gibi kondurmuyorum,kondurmam da ama diyelim ki iddianızı siz ispat edemediniz. O zaman da sizin önünüzde ayağa kalkılmaz ,sizin selamınız alınmaz ve bu memlekette artık hiç kimse size güven ve oy vermez olur.

Onun için bu söylemler ciddi söylemlerdir. Belediyenin her işçisi bu memleketin emekçisidir ve bu memleketin belediyede ki en saygın bireyidir. Hangi belediye başkanı olursa olsun şeyh olur ağa olur maraba olur fark etmez kim belediyenin personeline yasaların belirlediği ölçeğin dışında hakaret ederse yada etmişse kim bu memleketin gariban ve fakir çocukların iş kapısı olarak gördüğü belediye de çalışırken o çalışanları birer köle olarak görmüşse vay ve vah dünyada ve ahirde onun haline.

Şahsen sayın Toprak’ın bana iddialarımı gündeme taşıyorsun teşekkür ederim demesi gerekirken biraz hoş olmayan bir yaklaşımla cevaplar vermesi beni üzdü. Seçim vaktinde TURANLI’YA açık destek verdim diye TURANLI’NIN hatasını alkışlayacak değilim. Ben bu söylemlerin taraflarca genişletilerek açıklanmasını istiyorum. Kaldırımda ki köpeğe dahi acıyan ve barınak yapan bir siyasetçinin personellerine köpek demesi akıl almıyor ve ortada büyük bir çelişki doğuyor.

Medyaulus olarak bu iddianın peşini bırakmayacağız . Çünkü doğruysa personele yazık olmuş ve hakkı savunulmalıdır. Yoksa doğru değilse Belediye başkanına haksızlık olmuş ve hakkı mutlaka savunulmalıdır.
Sayın TOPRAK bana Yusuf TURANLI 11.gün meydana çıktı 15 temmuz gecesi çıkmadı darbenin gerçekleşmesini bekliyordu sana soru yalçın bey Yusuf TURANLI neredeydi ? Sorusunu sordu ; bende cevaben şehir dışındaydı diyebiliyorum demiştim. Ama arkadaşlarımın uyarısı ile gazete arşivimizde yaptığı bir videolu açıklamaya rastladık Kahta’daydı ve darbeye karşı açıklamalarda bulunduğunu fark ettik.

Biri yada birilerine Fetocu demek kolay olmamalı en azında Abdurrahman TOPRAK bunu söylememelidir. Çünkü kendisi eski bir belediye başkanı olarak kahta için bir değerdir. Herkes o dönemlerde fetöye yarar sağlayan bir noktada olmuştur çünkü hükümet bile destek veriyordu. Ama önemli olan Sayın Cumhurbaşkanının uyarısından sonra kimin yarar sağlayıp ,sağlamadığıdır. Bir personele fetocu demek bir kurum amirine fetocu demek doğru değil. Çünkü sayın Cumhurbaşkanımızın uyarısından sonra Yusuf TURANLI belediye başkanı bile değildi.

Daha konuşulacak yazılacak çok şey var ama açıklamalardan sonra konuşacağız şimdi değil. Diyor tüm okurlarıma esenlikler diliyorum

Medyaulus Gazetesi
Genel Yayın Müdürü
Yalçın AKARSLAN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

24 MUM KALDI

24 MUM KALDI

Hazır Site by Uzman Tescil